Poznaj notesy od introligatorki

Ręcznie robiony notes A5 w twardej oprawie. Tyle mogłabym powiedzieć w skrócie, a teraz przyjrzyjmy im się bliżej.

Okładka.notes w twardej oprawie

Twarda oprawa wykonana jest z tektury 2mm oklejonej płótnem introligatorskim. Najczęściej notesy oprawiam w laminowane płótno lniane w naturalnym kolorze lub zadrukowane kwiecistymi deseniami i innymi ilustracjami mojego autorstwa.

A jeśli marzysz o notesie w innym kolorze, to w pracowni czeka wzornik kilkunastu kolorów płótna do wyboru.

Papier.

Kremowy z lekkimi wtrąceniami papier pochodzący w 80% z masy makulaturowej i w 20% z bezdrzewnych mas celulozowych. Te wtrącenia to takie małe włoski, paproszki które tylko dodają mu charakteru i kryją w sobie tajemnice poprzedniego wcielenia…

Papier o wysokiej gramaturze 110. Jest dość gruby jak na notes (dla porównania typowy papier w zwykłym zeszycie ma zazwyczaj 90g). Dzięki temu świetnie radzi sobie nie tylko kiedy rysujemy czy piszemy długopisem, ale równie dobrze znosi cienkopisy, flamastry i tusz (a wiem, że są tacy co i z powodzeniem wyżyli się na nim twórczo farbami!).

Standardowy bloczek notesu A5 jest szyty i klejony, zawiera 160 stron.

notes na przepisyRodzaje bloczków.

Prosty notes gładki A5. Może posłużyć za szkicownik, notes na luźne zapiski, rysunki, pomysły.

Drugi rodzaj to notes w kropki. Bardzo lubię ten rodzaj zadruku, bo jest mniej przeszkadzający niż w tradycyjnych zeszytach w kratkę, ale równie dobrze pozwala panować nad pionem i poziomem. Te notesy wykorzystywane są do prowadzenia bullet journal (ale im poświęcę uwagę przy innej okazji, bo streścić bujo w jednym zdaniu to stanowczo za mało).

Przyznam, że ja nie potrafię prowadzić pięknych bujo notesów, ale samo notowanie na kropkowanych stronach pokochałam tak bardzo, że przemyciłam ten patent również na przepiśniki i planery.

Personalizowany notes na zamówienie.

Czyli jedyny w swoim rodzaju notatnik, stworzony specjalnie dla Ciebie, albo wyjątkowy prezent dla kogoś bliskiego.

W swojej pracowni proponuję kilka możliwości:

1. Dodanie własnego tekst do przygotowanego przeze mnie projektu.
To najprostszy i najmniej kosztowny sposób personalizacji. Taką ofertę znajdziesz w sklepie. Wystarczy, że po zakupie w uwagach napiszesz jaka ma być treść personalizacji.

2. Notes A5 z własnym nadrukiem. Może to być notes z logo firmy, albo z ilustracją etc. A do spersonalizowanej okładki wybierasz dowolny rodzaj bloczka: gładki, w kropki, planer lub przepiśnik. Napisz do mnie i wspólnie przygotujemy taki projekt.

3. Jeśli wiesz jak ma wyglądać Twój idealny notes, ale nie możesz go znaleźć u żadnego producenta. Ma mieć konkretny rozmiar, dodatkowe kartki z cytatami, albo jakiś specjalny układ, przekładki, kieszonkę, gumkę itp. Opisz mi go we wiadomości i jeśli tylko moje możliwości techniczne i materiałowe sprostają to chętnie spełnię Twoje marzenie (bo ja bardzo lubię spełniać marzenia!).

Notes jako pomysł na prezent.

Personalizowany notes może być jednocześnie wyjątkowym i praktycznym pomysłem na prezent. A pomysły z jakimi do mnie przychodzą klienci co rusz mnie zaskakują.

Zdarzyło mi się przygotowywać notes dla stolarza, albo specjalny notes dla dziewczynki, która marzy o byciu projektantką mody (na kartach nadrukowane były sylwetki do projektowania). Notes dla nauczyciela jako prezent na zakończenie roku szkolnego, z przekładkami z rysunków dzieci.
Albo pamiętnik na 18 urodziny z życiowymi mottami, czy notes z rysunkami koni dla miłośniczki tych zwierząt.

Słowem ile ludzi, tyle pomysłów do realizacji… A ja bardzo lubię takie wyjątkowe zamówienia realizować, wiedzieć dla kogo notes przygotowuję. Lubię tą świadomość, że efekt mojej pracy może kogoś wzruszyć, być ważnym towarzyszem codzienności, pamiątką, a nie tylko zwykłym przedmiotem…

notes personalizowany

jak prowadzić notatnik

Moja odpowiedź brzmi: jak tylko lubisz!

Podziwiam przepięknie prowadzone bullet journale jednak sama nie potrafię, nie mam cierpliwości i czasu żeby tak swój notes prowadzić.

Ja korzystam z trzech notesów. Do codziennych zapisków i zamiast kalendarza mam planer.
W kuchni korzystam z przepiśnika. Oprócz przepisów notuję w nim różne przydatne domowe wskazówki, na przykład jak usunąć plamy, przepis na samorobny szampon etc.
Trzeci to notes gładki, który służy mi do szkicowania i zapisywania różnych kreatywnych pomysłów.

A po więcej inspiracji zapraszam jak zawsze na mój profil instagramie

ściskam

Milena | introligatorka

 

Dodaj komentarz