Jestem Milena, introligatorka.

Moja pracownia to jednoosobowa manufaktura, więc każdy produkt jaki znajdziesz na tej stronie to od początku do końca praca moich rąk.

Z wykształcenia jestem wzornikiem, z zawodu grafikiem, a z tej mieszanki i jeszcze kilku innych zbiegów okoliczności narodziła się pasja do introligatorstwa.

Szanując i ciągle doskonaląc warsztat zgodnie z tradycją rzemiosła staram się tchnąć w wykonywane oprawy swój własny styl – co nie od razu było tak oczywiste…

Najpierw był czas eksperymentów, poszukiwania własnej drogi w tym fachu (z różnym efektem).

Aż pewnego dnia odważyłam się wrócić do farb. I dopiero kiedy akwarelowe ilustracje stały się znakiem rozpoznawczym moich opraw poczułam, że to jest to: coś autorskiego, spójnego no i dokładnie takiego jak w sercu mi gra.

Lubię kiedy opowiadacie mi dla kogo szykujecie prezent, jakie zdjęcia zamierzacie schować do albumu, lubię wywoływać wasze wzruszenie i wzrusza mnie myśl, że praca moich rąk może być dla kogoś cenną pamiątką.

To dzięki temu pomimo trudności jakie czasem sprawia prowadzenie pracowni w pojedynkę nie zamieniłabym tego na nic, bo mogę śmiało powiedzieć, że jestem jednym z tych szczęściarzy, którzy żyją nie z pracy, a z pasji.

Zapraszam serdecznie do mojego świata.